Bağımsız Sinop Belediye Başkan Adayı Mete Çağdaş Kimdir?

1 yıl önce
4.557 kez görüntülendi

Bağımsız Sinop Belediye Başkan Adayı Mete Çağdaş Kimdir?

Mete Çağdaş Kimdir?

1959 yılında Sinop-Samsun sınırında bulunan Çayağzı köyünde doğan Mete Çağdaş, kendi tabiri ile “sınır”da dünyaya gözlerini açmıştır! Ailesi tarafından 1 yaşında Sinop’a getirilen Çağdaş, o günden beri Sinop’un hiç dışına çıkmamış, tabiri yerinde ise ömrünü Sinop’a adamış bir kişidir.

40 yıla yakın bir zamandır gazetecilik yapan Çağdaş, 11 yıl ATV televizyonu, 3 yıl Star Gazetesi, 2 yıl Sabah Gazetesi’nin Sinop temsilcilikleri görevinde bulunmuştur. 5 kez Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevinde bulunan Çağdaş, 3 yıl da Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Sinopspor yöneticisi olarak da görev yapan Mete Çağdaş, çeşitli yerel ve ulusal gazeteler de makaleleri yayımlanan biridir.

Basılı 2 adet kitabı bulunan Gazeteci-Yazar Mete Çağdaş’ın dedesi Kavizade Rasim Bey Sinop’un İlk Belediye Başkanı’dır ve İstanbul’da Ermeni çete üyeleri tarafından şehit edilmiştir. 1700’lü yıllar da Kırım’dan Türkiye’ye padişah isteği ile getirilip Sinop’a yerleştirilen Kavizade ailesinin bir ferdi olan Çağdaş, evli, bir çocuk ve 2 torun sahibi olup iyi derecede İngilizce konuşabilmektedir.

Bağımsız Sinop Belediye Başkan Adayı Mete Çağdaş Kimdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık