Formula 3’te korkunç kaza

1 yıl önce
193 kez görüntülendi

F3 Dünya Kupası yarışında, otomobili yüksek hızla bariyerlerin arkasına uçan Van Amersfoort takımı sürücüsü Sophia Flörsch’ün, omurgasında kırık meydana geldi.

Çin’in Makau Özel İdari Bölgesi’nde yapılan F3 Dünya Kupası yarışında, yüksek hızla kaza yapan kadın pilot Sophia Flörsch’ün, omurgasında kırık tespit edildi.

KAZADA 5 KİŞİ YARALANDI

Makau sokaklarında oluşturulan Guia Pisti’ndeki yarışı, Motopark takımından Büyük Britanyalı Dan Ticktum kazandı. Fakat 4. turda yaşanan kaza, mücadelenin önüne geçti. Van Amersfoort takımının Alman sürücüsü Sophia Flörsch, viraj öncesi düzlükte Carlin takımından Jehan Daruvala ile yaşadığı temas sonrası aracının kontrolünü kaybetti. Yüksek süratle savrulan otomobil, virajı dönen TOM’S takımından Sho Tsuboi’ye vurarak havalandı ve bariyerleri aşarak arkadaki platforma çarptı.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), kaza sonucu Flörsch ve Tsuboi’nin yanı sıra iki fotoğrafçı, bir de pist görevlisinin yaralandığını açıkladı. Van Amersfoort takımı da bilinci açık olan 17 yaşındaki kadın sürücü Flörsch’ün omurgasında kırık tespit edildiğini belirtti.

Flörsch ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, destek mesajları için teşekkür ederek, durumunun iyi olduğunu ve yarın ameliyat edileceğini duyurdu.

Formula 3’te korkunç kaza – VİDEO HABER

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık