Warning: Use of undefined constant is_admin - assumed 'is_admin' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/sarayduz/public_html/wp-content/themes/shatema/functions.php on line 99
Mutlu kentin Üniversiteside mutlu ! | saraydüzü Saraydüzü Gazetesi - Saraydüzü Haberleri saraydüzü Saraydüzü Gazetesi - Saraydüzü Haberleri

Mutlu kentin Üniversiteside mutlu !

2 yıl önce
10.807 kez görüntülendi

Mutlu kentin Üniversiteside mutlu !

Personelin Yüzde 80’i Sinop Üniversitesinde Çalışmaktan Memnun Sinop Üniversitesinde 3.sü düzenlenen Personel Memnuniyet Anketi’nin sonuçları açıklandı.

Sinop Üniversitesi Yönetimi tarafından, mevcut durumu objektif bir şekilde analiz etmek ve Sinop Üniversitesinin geleceğiyle ilgili hedefleri belirlemek amacıyla düzenlenen “Personel Memnuniyet Anketi”ne, Akademik ve İdari personel yoğun katılım sağladı.

Akademik Personelin % 67’si, idari personelin ise % 73’ünün katılım sağladığı ankette; Sinop Üniversitesinin hizmet kalitesini daha da yukarılara çıkartmak amacıyla atılması gereken adımlar konusunda personelin görüşleri alındı.

Personelin Büyük Bölümü Sinop Üniversitesinde Çalışmaktan Memnun Sinop Üniversitesi personeline daha huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla yeni ve etkin adımlar atan Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, kapısını her daim personeline açık tutuyor. Sinop Üniversitesinde her Çarşamba gününü “Personel Günü” ilan eden Rektör Dalgın, Çarşamba günlerini yalnızca personele ayırarak, randevu talep eden her bir çalışanla özel olarak görüşüyor. Rektör Dalgın’ın bu çabası, Personel Memnuniyet anketine de olumlu yansıdı.

Ankette Akademik Personelin %83’ü İdari Personelin ise %81’i Sinop Üniversitesinde çalışmaktan memnun olduğunu bildirdi. Ayrıca Ankete katılan Akademik Personelin %71’i İdari Personelin ise %63’ü Üniversitede huzurlu bir çalışma ortamının tesis edildiğini belirttiler. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sinop Üniversitesi Personel Memnuniyet Anketinde, önceki anket verilerine oranla personelin yönetimle daha fazla uyum sağladığı görüldü.
Ankette İdari personelin yüzde 70’e yakını yönetimle uyum içinde çalıştıklarını bildirirdi. Diğer taraftan akademik ve bilimsel çalışmalarıyla da her geçen gün başarı ivmesini yükselten Sinop Üniversitesinde, akademik personelin %67’si Üniversite Yönetiminin Sinop Üniversitesini daha saygın bir konuma taşıdığını belirtti. Personel, Sinop Üniversitesinin Şehirle Bütünleşme Hamlesini Destekliyor Ankette, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın şehir ve bölgeyle bütünleşme adına attığı adımlar da personel tarafından olumlu karşılandı.

Yayınlanan ankette Akademik Personelin yüzde 60’a yakını şehir ve bölge ile bütünleşme adımlarını olumlu bulurken, idari personelin %70’e yakını Sinop Üniversitesinin şehriyle bütünleşme hamlesini desteklediğini ifade etti. Ankete katılan tüm akademik ve idari personele teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “24.12.2018 tarihinde uygulanan Personel Memnuniyet Anketi (III)’ ne katılım sağlayan tüm personelimize teşekkür ediyor, yeni yılda sağlık ve başarılar diliyorum. Ankete katılan akademik personel sayısı 337 olup, Üniversitemiz toplam akademik personel sayısının % 67’sini oluşturmaktadır. Ankete katılan idari personel sayısı ise 400 olup, Üniversitemiz toplam idari personel sayısının  % 73’ünü oluşturmaktadır. Sinop Üniversitesindeki her bir personelimizin görüş ve önerisi, bizim için çok değerlidir. Personelimizin ankette belirttiği beyanlar ve yaptığı değerlendirmeler, bizler tarafından özenle incelenip, gelecek planlamalarımız ışık tutacaktır.”

Mutlu kentin Üniversiteside mutlu ! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık saraydüzü