saraydüzü Saraydüzü Gazetesi - Saraydüzü Haberleri

Otoyol Kenarındaki Hayvanlarla İlgili 1.Çözüm Üretildi.

1 ay önce
4.242 kez görüntülendi

Otoyol Kenarındaki Hayvanlarla İlgili 1.Çözüm Üretildi.

Millete Hizmet Etmek İçin Makam Sahibi Olmaya Gerek Yok! Devletimiz Cimer Aracılığı İle Vatandaşların İstek ve Şikayetlerine Anında Çözüm Üretmektedir.

Kargı,Saraydüzü ve Boyabat otoyolu üzerinde bulunan yakın köylerde yaşayan vatandaşlarımızın büyük ve küçükbaş hayvanlarını yol kenarlarında otlatırken hayvanların aniden yola fırlaması veya karşıdan karşıya geçmesi Otoyolda seyir halinde giderken aniden önüne çıkan hayvana çarpan veya çarpmamak için sağa sola manevra yaparak can ve mal kaybına sebebiyet olan ölümlü trafik kazaları meydana gelmekte geçtiğimiz pazar günü 16.08.2020 Boyabat’tan Saraydüzü istikametine giden boyabatlı Emre.B (25) yeşilyurt mevkinde önüne çıkan ineğe çarpması sonucunda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi bardağa taşıran son damla oldu.

Saraydüzü Gazetesi yönetimi adına Bekir ALBAYRAK konuyla ilgili kazaya sebebiyet veren tüm ihmalleri yerinde belgeleyerek cimer üzerinden şikayette bulundu. Şikayet üzerine konuyla ilgili en hızlı çözüm olarak diyanet işleri başkanlığı Boyabat müftülüğüne konuyu intikal ettirerek birincil olarak en hızlı çözüm için Otoyola yakın köylerdeki camilerden halkın bu konuda cinayete ve ihmal karlıklara sebebiyet vermemesi için anons ve cuma hutbelerinden de sürekli uyarıda bulunacağı belirtildi. Konuyla ilgili ayrıca kalıcı çözüm üretilmesi için ilgili mercilerle görüşmelerimizde devam etmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık