saraydüzü Saraydüzü Gazetesi - Saraydüzü Haberleri

Sinop Tanıtım Günleri Bakan Kaya’yı ağırladı.

2 yıl önce
1.005 kez görüntülendi

Sinop Tanıtım Günleri Bakan Kaya’yı ağırladı.
Sinop Dernekleri Federasyonu (SİNDEF) tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen Sinop Tanıtım Günleri, önemli isimleri ağırladı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’da o isimlerden biri oldu. Fatma Betül Kaya, oğluyla birlikte Yenikapı Etkinlik Alanı’na kurulan Sinop Tanıtım Günleri’ne katıldı. Stantları tek tek gezen Bakan Kaya ve oğlu, Sinop’un yöresel lezzetlerinin tadına bakarak vatandaşlarla sohbet etti. Kuzu çevirmeden baklavaya, meşhur Sinop mantısından mısır ekmeğine kadar birçok lezzetin sergilendiği Sinop Tanıtım Günlerine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
Boyabat stantını gezdiği sırada Bakan Kaya’ya Belediye Başkanı Şefik Çakıcı yöreye has ‘çember’ hediye ederken, Ayancık standında da Belediye Başkanı Ayhan Ergün tarafından 3 boyutlu ‘Ayancık evleri tablosu’ armağan edildi. Bakan Kaya’ya AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Sinop Valisi Hasan İpek, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta eşlik etti.

Vitrinhaber Gazetesi

Sinop Tanıtım Günleri Bakan Kaya’yı ağırladı. Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık