Warning: Use of undefined constant is_admin - assumed 'is_admin' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/sarayduz/public_html/wp-content/themes/shatema/functions.php on line 99
Sinop'a 17 yeni hekim ataması yapıldı | saraydüzü Saraydüzü Gazetesi - Saraydüzü Haberleri saraydüzü Saraydüzü Gazetesi - Saraydüzü Haberleri

Sinop’a 17 yeni hekim ataması yapıldı

7 ay önce
16.758 kez görüntülendi

Sinop’a 17 yeni hekim ataması yapıldı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, 96 DHY kapsamında Sinop Atatürk Devlet Hastanesi başta olmak üzere, Boyabat, Durağan, Gerze ve Ayancık devlet hastanelerine toplam 17 yeni uzman ve pratisyen doktor atamasının planlamasının yapıldığını, 28 Aralık tarihinde atamaların sonuçlandırılacağını kaydetti.

Sağlık Personeli Atağı

Nazım Maviş, 2020 yılı Aralık ayı planlaması dışında son altı ayda Sinop genelinde 32 uzman hekim, 42 pratisyen hekim ve 8 diş hekimi olmak üzere toplam 82 hekimin göreve başlamasının yanı sıra 23 hemşire, 6 ebe, 14 sağlık memuru, 7 sağlık teknikleri, 2 psikolog, 11 diğer unvanlarda olmak üzere toplam 63 sağlık personelinin de göreve başladığını hatırlattı. Maviş, Türkiye geneli KPSS yerleştirmesiyle Sinop il ve ilçelerine ataması yapılan 32 yardımcı sağlık personelinin de Ocak ayı içinde sağlık ordusuna katılacaklarını ifade etti.

Hastane Hizmet Rolleri Yükseltildi

Dr. Maviş, 2020 yılı içinde Sinop Atatürk Hastanesinin B grubundan A2 seviyesine, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinin C Grubundan B Grubuna rolünün yükseltilmesiyle sağlık hizmetleri, hekim sayısı ve yardımcı personel sayısında önemli iyileştirmelerin gerçekleştiğini dile getirdi. Maviş, merkez ve ilçelerde yoğun bakım yatak kapasitesinin artırılarak yoğun bakım yatak sayısının 114’e çıkarıldığını, Sinop genelinde hali hazırda var olan 660 yatak kapasitesinin, toplam 770’e ulaşacağını bildirdi.

Yeni Sağlık Merkezleri

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Gerze TSM ASM ve 112 ASHİ’nin Nisan Ayında hizmet vermeye başladığını, Dikmen Entegre Sağlık Merkezinin tamamlandığını, geçici kabulünün yapılarak taşınma aşamasında olduğunu, Dikmen Entegre Sağlık Merkezinin hizmete alınmasıyla röntgen, laboratuvar ve diş hizmetlerinin de verileceğini belirtti. Türkeli TSM+ASM+112 ASHİ’nin yapımının %32 seviyelerine ulaştığını söyleyen Maviş, Durağan TSM+ASM+112 ASHİ’nin yapımının %44 seviyesine ulaştığını, Saraydüzü Entegre Sağlık Merkezi’nin fiziki gerçekleşme seviyesinin ise %65’lerde olduğunu ifade etti.

Yeni Hastaneler

Boyabat, Ayancık, Durağan ilçeleri ile Sinop Merkezde yapılan yeni hastanelerin hizmete sunulmasıyla vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti verildiğini kaydeden Nazım Maviş, Erfelek Entegre Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini belirterek, sözleşme imzalanması ve yer teslimi çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını, Türkeli Yeni Devlet Hastanesi’nin de proje çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.

Sağlık Hizmetlerinde Rehavete Yer Yok

Dr. Maviş, pandemi sürecinde dünyada birçok ülke büyük krizler yaşarken ülkemizin zor bir sınavı başarıyla verdiğinin altını çizeren, Sinop’ta da koronavirüs hastaları ve rutin hastalara verilen hizmetlerde düzenlemelere gidilerek teknik ve personel takviyelerinin anında sağlandığını söyledi. Maviş, acil sağlık hizmetleri ve 112’den hizmet almak isteyen vatandaşların başvurularının pandemi öncesine göre iki kat artmasına rağmen hizmette ve ulaşım sürelerinde bir gecikme yasanmadan ambulans hizmetleri, evde sağlık hizmetleri ve filyasyon ekibi hizmetlerinin başarıyla sürdürüldüğünü ifade etti.

İşbirliği ve Fedakarlık Başarı Getirdi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, vatandaşların ihtiyaç duydukları sağlık hizmetinin kalitesinin artırılmasında çıtayı her geçen gün artırdıklarını belirterek, “Hizmete sunulan büyük ve modern sağlık yatırımlarımızın ardından, doktor açığının tamamlanmasında İl Başkanımız Uğur Giresun ve il teşkilatımızla beraber yürüttüğümüz gayretlerimiz sürecek. Bu kapsamda sağlık ve filyasyon hizmetlerini özveriyle sürdüren sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık saraydüzü