Tekvandocu İmam Hatipli kız Avrupa şampiyonluğu istiyor

1 yıl önce
175 kez görüntülendi

Türkiye Yıldızlar Tekvando Şampiyonu, Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şeyma Güngör, İspanya’da düzenlenecek Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’na hazırlanıyor.

15 yaşındaki Şeyma Güngör, tekvandoya 2009 yılında kuzeninin teşvikiyle başladığını söyledi.

SOSYALLEŞMEK İÇİN BAŞLADI, ŞAMPİYON OLDU

Bu sporla ilk başlarda sosyalleşmek için ilgilendiğini ifade eden Güngör, daha sonra özel dersler aldığını ve kendisini geliştirdiğini vurguladı.

Böylelikle kendisine hedefler koyduğunu kaydeden Güngör, “İlk başta küçük dereceler yaptım. Dereceler daha sonra ilerledi. 4 kez İstanbul birinciliğim, bir kez Türkiye üçüncülüğüm, iki kez Türkiye birinciliğim, bir de Turkish Open Şampiyonası’nda ikinciliğim var.” dedi.

HEDEFİ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Milli takım seçmelerinde Türkiye’yi temsilen 29 Kasım-2 Aralık’ta İspanya’da düzenlenecek Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’na katılmaya hak kazandığını hatırlatan Güngör, hedefinin Avrupa şampiyonluğu olduğunu belirtti.

ARKADAŞLARINI DA SPORA ÇEKTİ

Ailesinin, çevresinin kendisini desteklediğini ve başarılarından dolayı mutlu olduğunu anlatan Güngör, bazı arkadaşlarının da tekvandoya başladığını kaydetti.

“TESETTÜR, SPORA ENGEL DEĞİL”

İmam hatip lisesi öğrencisi ve başörtülü bir tekvando şampiyonu olduğuna değinen Güngör, şöyle konuştu:

“Tesettürlülerin hiçbir alanda bir engeli olduğunu düşünmüyorum. Ben başörtülü olarak derece yaptığım zaman, başarılı olduğum zaman bu sefer çevredeki insanlar da özenip ‘kapalılar da spor yapabiliyormuş, başarılı olabiliyormuş’ diyorlar.”

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık